Rehabilitacja domowa
Zdając sobie sprawę, że w przypadku unieruchomienia spowodowanego urazem czy ciężką chorobą dotarcie do gabinetu może nastręczać sporych trudności, pacjenci mogą korzystać z rehabilitacji domowej w Bydgoszczy i okolicach. W ten sposób nie zwlekamy z terapią, co zawsze pozwala uzyskać lepsze i szybsze rezultaty. Niezwykle istotną grupą pacjentów są osoby po udarach mózgu, gdyż czas ma w tym wypadku kluczową rolę.
Rehabilitacja domowa
Pomoc fizjoterapeutyczna w miejscu zamieszkania pacjenta daje szansę lepszej pracy nad czynnościami dnia codziennego. Wiem, że dla osób w ciężkich stanach, osób walczących z ostrą rwą kulszową lub potrzebujących rehabilitacji po udarze mózgu, czasami jest to jedyna możliwość podjęcia terapii. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest rehabilitacja domowa prowadzona na terenie miejscowości Bydgoszcz i w okolicach.
Zakres usług świadczonych w warunkach domowych
Pacjenci mogą skorzystać między innymi z terapii:
- zespołów bólowych kręgosłupa,
- w stanach po złamaniach,
- po endoprotezoplastyce stawów,
- dla osób dotkniętych chorobami neurologicznymi.
W mojej praktyce fizjoterapeutycznej mam doświadczenie w pracy z pacjentami w różnym wieku, tak więc spotkają się oni z profesjonalnym, pełnym empatii podejściem niezależnie od tego, czy pomocy potrzebują osoby młode, dorosłe czy też seniorzy. Każda terapia jest wykonywana zgodnie z aktualnie obowiązującymi kierunkami w fizjoterapii. Pracę z pacjentem każdorazowo opieram na doświadczeniu oraz indywidualnych zaleceniach lekarskich.
Rehabilitacja po udarze
Szanse na odzyskanie sprawności oraz zmniejszenie ryzyka powikłań, w tym odleżyn, warunkuje rozpoczęcie fachowej rehabilitacji niezwłocznie po udarze. Odpowiednie postępowanie pozwoli także zapobiegać powtórzeniu się udaru. Często rehabilitacja domowa to jedyne rozwiązanie, dlatego zapewniam dojazd do pacjenta bez względu na to, czy to w Bydgoszczy czy okolicach. Lekarz prowadzący przepisuje wybrane ćwiczenia, które następnie przeprowadzam, korzystając z wiedzy i doświadczenia. Oprócz natychmiastowego rozpoczęcia ćwiczeń, istotna jest także ich regularność. Praca z pacjentem w domu zapewnia mu komfort psychiczny, który jest równie ważny w zdrowieniu, jak odpowiednie ćwiczenia. Rozróżniamy dwa etapy rehabilitacji – wczesną i wtórną. Obejmują one zazwyczaj fizjoterapię, terapię mowy, neuropsychoterapię, opiekę pielęgnacyjną i terapię zajęciową. Pacjenci przechodzą przez różne etapy, na każdym z nich wymagają innego rodzaju wsparcia:
- okres wiotkości,
- okres spastyczności,
- okres względnego zdrowienia.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniam każdemu pacjentowi indywidualne podejście. Z powodzeniem stosuję ćwiczenia, które wspomagają rehabilitację układu nerwowego:
- ruchowe
- poznawcze,
- inne (np. ćwiczenia oddechowe czy trening pęcherza).
Opieka fizjoterapeutyczna, którą oferuję to fachowa pomoc oraz empatia, zapewniająca komfort psychiczny. Zapraszam do kontaktu.