Masaż leczniczy i drenaż limfatyczny

Wizyta w gabinecie fizjoterapii i skorzystanie z masażu to doskonała metoda na pobudzenie wybranych partii mięśni. Masaż leczniczy, sportowy oraz drenaż limfatyczny to techniki rehabilitacyjne, które skutecznie usuwają zebrane w mięśniach napięcie, likwidują blokady, pozwalają też ukoić nerwy i ulżyć bólowi. Każdy z zabiegów wykonywany jest w gabinecie zlokalizowanym w Bydgoszczy, choć istnieje również możliwość masażu w trakcie wizyty domowej.

Masaż leczniczy

Zaliczany do technik fizjoterapeutycznych masaż leczniczy wskazany jest przy wielu dolegliwościach. Przed jego wykonaniem przeprowadzam dokładny wywiad, aby zapewnić dobór najskuteczniejszych metod i zapewnić najlepszy dla pacjenta efekt. Zalecany jest w przypadku:

 • dysfunkcji lub chorób układu ruchu,
 • zespołów bólowych różnego pochodzenia,
 • przykurczy i zaników mięśniowych,
 • stanów pourazowych (np. po skręceniach, zwichnięciach, złamaniach itp.),
 • zmian przeciążeniowych różnych struktur anatomicznych w ciele, spowodowanych, np. wielogodzinnym siedzeniem.

Działanie wybranymi technikami na tkanki leczy daną przypadłość oraz przywraca ogólną równowagę organizmu. Masaż leczniczy wykonany w gabinecie w Bydgoszczy pomaga także usunąć stres oraz zapewnia uczucie psychicznego odprężenia, które znacząco wpływa na proces zdrowienia.

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest podstawowym elementem odnowy biologicznej sportowców wyczynowych, jak i amatorów. Dba o prawidłowe napięcie i ukrwienie tkanek miękkich takich jak mięśnie, ścięgna czy więzadła. Poza rolą prewencyjną pozwala również wyleczyć wiele kontuzji związanych z urazami ostrymi, jak i przeciążeniowymi. Techniki stosowane w tego rodzaju masażu pozwalają na lepszą regenerację organizmu, wspierają osiągane efekty oraz ogólne zdrowie i samopoczucie.

Masaż tensegracyjny

Masaż ten bazuje na globalnym spojrzeniu na ciało człowieka i problem, z którym się boryka. Dzięki wiedzy, prawidłowej palpacji ciała oraz dedukcji możliwe jest zlokalizowanie przyczyny bólu. Masażem objęte są zatem obszary, które często leżą daleko od wrażliwego miejsca. Praca skutecznymi technikami powięziowymi pozwala na usunięcie takich dolegliwości, na które nie wpłynęło w pożądany sposób miejscowe działanie fizjoterapeutyczne.

Drenaż limfatyczny

Jest to masaż uciskowy, którego zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy i płynów tkankowych w organizmie poprzez mechaniczne przepchnięcie zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Stosowany jest w leczeniu wszelkiego rodzaju zapalnych obrzęków limfatycznych oraz zastoju limfy. Doskonale usuwa toksyny z organizmu i wspomaga mikrokrążenie. Zalecany szczególnie przy:

 • kontuzjach,
 • niedowładach spowodowanych uszkodzeniem nerwów,
 • chorobach stawów (głównie w chorobie zwyrodnieniowej),
 • niewydolności żylnej,
 • zespole Raynauda,
 • po zabiegach chirurgicznych, w tym mastektomii.

Drenaż limfatyczny wykonywany w naszym gabinecie w Bydgoszczy może być wykorzystywany jako zabieg kosmetyczny pozwalający pozbyć się cellulitu oraz opuchlizny okolic twarzy. W przypadku, gdy pacjent nie ma pewności, na jaki masaż się zdecydować, po odpowiedniej diagnozie doradzam, czy najlepiej, aby skorzystał z masażu leczniczego czy innej metody. Zapraszam do gabinetu!